Madrid, Küresel Turizm için Çözüm Üretme Haftasına Ev Sahipliği Yapacak

Madrid, İspanya, 17 Ocak 2021 – Küresel turizm sektörü yeni yıla, koşullar elverdiğinde #TurizmiYenidenBaşlatalım, #RestartTourism için yapılan hazırlıklarla başlıyor, Dünya Turizm Örgütü’nün kamu ve özel sektör liderlerini yeniden bir araya getiriyor. Yarın Madrid’de UNWTO Küresel Turizm Kriz Komitesi yılın ilk toplantısını yapacak. Turizmin yeniden başlamasını sağlamak için somut planları geliştirmeye yönelik bu toplantı, UNWTO Yürütme Konseyi bağlamında gerçekleşecek.

UNWTO tarafından salgının başlangıcında sektörü birleştirme ve krize güçlü ve tutarlı bir yanıt verme aracı olarak kurulan Küresel Turizm Kriz Komitesi 18 Ocak Pazartesi günü bu yıl ilk kez toplanacak. Ertesi gün kutlanacak ve İspanya’nın ev sahipliğini yaptığı Yürütme Konseyinden faydalanan bu toplantı, yüz yüze ve sanal katılımı birleştiren hibrid bir etkinlik olacak. Komite bir kez daha dünyanın dört bir yanından turizm liderlerinin yanı sıra BM kuruluşları ve sivil toplum ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirecek.

Gündemdeki temel konular arasında COVID-19’a karşı aşıların, sağlık pasaportlarının ve diğer önlemlerin potansiyel kullanımı da dahil olmak üzere turizmi yeniden başlatmaya yönelik uyumlu ve eşgüdümlü bir yaklaşımın parçası olabileceğinin araştırılması yer alıyor. UNWTO ayrıca Komite üyelerini turizme olan güveni yeniden sağlamayı amaçlayan küresel bir kampanya için güçlerini birleştirmeye çağıracak.


Madrid Set to Host Key Week for Global Tourism

Madrid, Spain, 17 January 2021 – The global tourism sector is starting the new year prepared to #RestartTourism when conditions allow, with the World Tourism Organization set to again bring together leaders from across the public and private sectors. Tomorrow in Madrid, the UNWTO Global Tourism Crisis Committee will hold its first meeting of the year. This meeting to advance concrete plans to ensure the restart of tourism will take place in the context of the UNWTO Executive Council.

On Monday (18 January), the Global Tourism Crisis Committee, established by UNWTO at the very start of the pandemic as a means to unite the sector and lead a strong and consistent response to the crisis, will meet for the first time this year. Taking advantage of the Executive Council celebrated the following day and hosted by Spain, this meeting will be a hybrid event, combining in-person and virtual participation. Once again, the Committee will bring together tourism leaders from around the world, as well as UN agencies and representatives from civil society and the private sector.

Key issues on the agenda include exploring how vaccines against COVID-19 can be part of a harmonized approach to restarting tourism, including through the potential use of health passports and other measures. UNWTO will also call on members of the Committee to join forces for a global campaign aimed at restoring confidence in tourism.