En Çok Rağbet Gören Moda Destinasyonları

Seyahat kısıtlamalarının kalkmasını takiben ünlü markalar eski taktiklerini kullanarak dünyanın çeşitli yerlerinde yeni koleksiyonlarını sergilemeye başladılar. İşte içinde bulunduğumuz yılın moda destinasyonları.

İki yıl önce seyahatlere uygulanan kısıtlamalar ve sınırların kapatılması moda endüstrisini durma noktasına getirdi. Malibu, Kaliforniya’dan; Kyoto Japonya’ya kadar podyumların göz alıcı defilelerinin artık yapılamayacağı sanılıyordu. Ünlüler, moda editörleri ve moda dünyasındaki bir çok kişi, acaba normale dönebilecek miyiz endişesi içinde canlı gösterileri izlemek yerine sanal moda gösterilerini izlemekle yetindiler.

Ancak sağda solda kısıtlamaların yavaş yavaş sona ermesi ile lüks marka sahibi dev şirketler uluslararası etkinlikler düzenlemeye başladılar. Mesela Gucci geçtiğimiz Kasım ayında Los Angles, Hollwood Boulevard’da Aşk Geçişi adında bir defile sergiledi.

Yine geçtiğimiz Aralık ayında Louis Vuitton’un Miami’de erkek modası defilesi ve çok yeni olarak Jacquemus’un Hawaii’deki son gösterisi izlenenler arasındaydı. Bu etkinliklerin tatmin edici sonuçları moda devlerini geleneksel podyum gösterilerinin ötesine geçme konusunda iştahlandırdı.

İşte sizlere , ufku daha açık bir dünyaya doğru giderken dikkatlerinizi çevireceğiniz yeni moda destinasyonları:
 
Dior, Seoul
Dior 30 Nisan’da, Seoul’da, Sonbahar 2022 modasını sergiledi. Dior’un sınırlarını genişletme projesine uygun düşen bu etkinlik ünlü markanın tarihinde ilk defa Kore’ye gitmesinin bir kanıtı. 
 
Chanel, Monaco
Mayıs’ın 5’inde Chanel, Gabrielle Chanel and Karl Lagerfeld’in en sevdiği şehir olan Monaco’da Cruise Line defilesini sundu.
 
Louis Vuitton, San Diego
Louis Vuitton, 12 Mayıs’ta Amerika’nın San Diego şehrinde Salk Enstitü’de 2023 Cruise koleksiyonunu sergiledi.
 
Gucci, Puglia
Gucci Hollywood Boulevard’da ki Love Parade etkinliğinden hemen sonra İtalya, Puglia’ya geçerek 16 Mayıs’ta tarihi Castel Monte şatosunda moda gösterisini sundu. 
 
Dior Homme, Los Angeles
Mayıs ayının 19’unda Dior Los Angles’ta 2023 İlkbahar/Yaz erkek modası gösterimini sergiledi.
Balenciaga, New York
Paris’li moda evi 22 Mayıs’ta 2023 yılının ilkbahar ve Yaz koleksiyonunu sergileyecek.
 
Chanel, Florence
Fransız moda evi bu yaz Métiers d’Art koleksiyonunu takdim edecek. Chanel Aralık ayında aynı koleksiyonu Paris’de sunmasına rağmen gösterimi 7 Haziran’da Floransa’da tekrar edecek.
 
Dior, Seville
Dior 2023 Cruise koleksiyonunu İspanya’nın Seville şehrinde gösterime çıkaracak. Gösteri 16 Haziran’da çok geniş bir mekan olan Plaza de España’da yer alacak.
 
Max Mara, Lisbon
İtalyan moda markası Max Mara 2023 Cruise koleksiyonunu Lizbon’da sergileyeceğini bir basın toplantısıyla duyurdu.
 
Valantino, Rome
Valentino 2022 – 2023 haute coutur gösterimini Temmuz ayının 8’inde Roma, Piazza Mignanelli’de gerçekleştirecek.