IMEX Amerika Katılımcıların Gücünü Artırıyor

IMEX Amerika Fuarının açılışına 3 ay kala kayıtlar açıldı. Bu yıl fuar 17-19 Ekim arası Las Vegas, Mandalay Bay’de yapılacak. Fuar, resmi açılışından 1 gün önce 16 Ekim’de Smart Monday (akıllı pazartesi) ile başlayacak. Katılımcıların getirilerinden ümitli oldukları fuar dünyada yaşanan ekonomik zorluklara rağmen durgun geçeceğine dair bir belirti taşımıyor.

IMEX’in satış direktörü Heather Goug ” Bu yıl hem alan büyüklüğü olarak hem de katılımcı sayısı olarak geçmiş yıllara göre daha fazla talep bekliyoruz. Bu bize katılımcıların daha fazla ilgi görmesini sağlayacak alt yapı yatırımını yapmamıza imkan verecek ” şeklinde konuştu.

Heather Goug sözlerine şunu da ekledi. ” Turizm endüstrisinin bir çok sektörünün potansiyellerini artırma konusunda kararlı oldukları açık. Bu durum sponsorluk vermek isteyenlerin sayısının daha öncesine göre görülmemiş şekilde artmasını sağladı. IMEX yönetimi fuar katılımcılarının iş birliğiyle yeni sponsorlar yaratıp hem katılımcıların hem de alıcıların gücünü artırmayı amaçlamaktadır. “

Bu yılki eğitim ve deneysel programlar hem eski favorileri hem de yeni konseptleri kapsıyor. Webex tarafından sponsorluğu  yapılan morning talk show bu yılın yeni uygulamalarından biri. Gösteri  Amerikan izleyiciler için The View, İngiliz izleyiciler için Graham Norton’s Show dan etkilenerek yaratıldı.

Programdan sorumlu Tahira Endean ” Bu uygulama insanların daha fazla görmek istedikleri, daha kapsamlı, daha samimi ve eğlendirici uygulamaya bir örnek teşkil etmektedir. ” şeklinde konuştu.

IMEX Amerika geçen yıl 180 ülkeden 3,300 katılımcıya ve 4,300 den fazla alıcıya ev sahipliği yaptı. Bu yıl yeni uygulamalarla, daha fazla içerikle ve ortaklıkla gerek katılımcı sayısının gerekse alıcı sayısının rekor seviyede artacağı hedeflenmektedir.