KURAP (Kurumsal Acenteler Platformu) Mart ayı Olağan Toplantısı

Kurumsal Acenteler Platformu’nun ( KURAP ) Mart ayı Olağan Toplantısı Travelport ev sahipliğinde The Bank Hotel’de gerçekleşti .

Öncelikle gerçekleştirdiğimiz KURAP toplantısında ;Turkish Holidays’in alt acente vermesi konusu THY yetkilileri ile yapılan görüşme neticesinde Turkish Holiday’in alt acenteliği  olarak değil Türk Hava Yolları ile işbirliği çerçevesinde bu sistemi yürüten Erka Gurubunun alt acente başvurusu olduğu ve henüz başlamadığı konusu irdelendi . Konu haksız rekabet olarak üye acenteler tarafından değerlendirildi.

Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin sektörümüze yansımaları konuşuldu. Üyemiz Alabanda Turizm sahibi Refik Kutluer ‘in öncülük ettiği depremden etkilenen ve özellikle uzuvlarını kaybeden çocukların tedavisi ile ilgili çalışmalar aktarıldı.

Kurap toplantısının tamamlanmasının ardından Travelport Türkiye Kurap üyeleri ile bir araya gelerek Travelport un yeni vizyonunu, teknolojideki gelişmelerle Travelport ‘un kullanıcılara getirdiği kolaylıkları bir sunum ile paylaştı.

Gitgide karmaşıklaşan seyahat sektörüne basitlik, acentelere daha fazla fayda ve kazanç sunmaya odaklı bir sistem olmayı misyon edinen Travelport, seyahat acentelerine daha etkin satış yapabilme olanağı sunuyor.

Toplantıda, değişime ayak uyduran modern satış yetenekleriyle donanmış geleceğe hazır çözümler ve geleceğin seyahat sektörü konuşuldu. Travelport Türkiye yeni ekibinin hazır bulunduğu toplantıda, üyelerin soruları da cevaplandı.

Toplantıyı takiben birçok üye tarafından ilk kez gelinen 62 odalı The Bank Hotel’in odaları  ve eski Sümerbank Kasa Dairesinde yer alan toplantı salonlarının gezilmesinin ardından terasta yer alan restoranda Travelport  yetkilileri Stuart LairdSmith, (Travelport Commercial Director), Kumar Sakhrani, (Gtech Regional Project Manager ), Loretta Bouchedid, (Travelport Business Development Manager), Sunny Gupta ( Gtech Regional Team Leader) , Ece Bayar ( Travelport Türkiye Genel Müdürü) , Nurettin Eyüpağaoğlu, (Travelport Türkiye Satış Müdürü), Tankut Türkeş, (Travelport Türkiye Key Account Manager), Selin Çifçiyan (Travelport Türkiye Customer Success Manager ) ile mükemmel organize edilmiş bir akşam yemeğinde bir araya gelindi .

Çok güzel bir ortamda verimli toplantı ve  akşam yemeği için Travelport Türkiye ekibine teşekkür ediyoruz .