KURAP Nisan Ayında Setur’un Davetlisiydi

KURAP’ın her ay düzenli olarak yaptığı toplantı Nisan ayında üyelerimizden Setur’un organizasyonu ile Divan Beyoğlu Brasserie’de gerçekleşti.

Toplantıda sırasıyla Türk Hava Yolları yöneticisi Emre Menevşe ile yapılan toplantı sonucu THY’den gelen cevaplar değerlendirildi.

Uluslararası faaliyet gösteren otel rezervasyon platformlarının büyük risk barındırdığı, bunların mali krize girmeleri durumunda çalışan acentelere zarar vereceği, bu nedenle dikkatli olunması gerektiğinden bahsedildi.

IDATA Genel Müdürü Sayın Yasin Doruk bu ayki toplantının konuğuydu. Yasin Bey 6 adet mobil parmak izi makinesinin gümrükten çekildiğinin ve bunlardan üç tanesiyle VIP müşterilerin parmak izi alımını IDATA binasına gelmeden iş yerlerinde veya evlerinde yapılabileceğinin müjdesini verdi.

Ayrıca vize alımı ile ilgili ödemelerin havale yöntemi ile yapılması, acentelere ayrı deskler tahsis edilmesi ve faturanın sadece formun üstünde mührü olan acenteye çıkartılması konuları tartışıldı. Yasin bey tüm bu konulara olumlu bakabileceklerini ve yakında bazı yenilikler için pilot acente belirleyeceklerini bildirdi.

Toplantı sonrası Setur Kurap üyelerini boğaz manzaralı teras katında akşam yemeği ile ağırladı.