KURAP Ocak Ayında Toplandı

Kurumsal Acenteler Platformu ( KURAP ) Ocak ayı olağan toplantısı Booking Agora ev sahipliğinde Sheraton Levent otelinde çok yoğun bir katılım ile 2024 yılının ilk toplantısı olarak gerçekleşmiştir.

TURSAB’ın açıkladığı Tavsiye Edilen Hizmet Bedelleri genel olarak olumlu karşılanmış, THY’nın Ödül Bilet Kısıtlamalarının ise hem acentelere hem de THY çağrı merkezlerine ek iş yükü getireceği konusu irdelenmiştir. THY’nın açıkladığı 2024 teşvikleri çeşitli yönleri ile ele alınmıştır.

1618 Sayılı kanunda yapılmak istenen değişikliklerle TURSAB’ın fiili olarak ortadan kalkacağı ve sektörün bölüneceği konuşulmuş , günümüzde dernekler, platformlar gerekli ise de bir çatı kuruluşu olarak TURSAB’ın varlığı sektöre de, tüketicilere de güven vermektedir.

Sektördeki tüm Sivil Toplum Kuruluşlarını koordine edebilecek meslek örgütümüz TÜRSAB’ın korunması gereği tüm üyelerin görüş birliği olarak kabul edilmiştir .

Son olarak Booking Agora yetkilileri ile yurtiçi kurumsal müşterilerimizin otel konaklamaları ile ilgili projemiz detaylı olarak görüşülmüş ve toplantımız önce üyemiz Fatma Erdiç’in (ENTAŞ) doğum günü kutlaması ardından güzel bir akşam yemeği ile son bulmuştur. Mükemmel ev sahiplikleri  Booking Agora’ya  çok teşekkür ederiz .