KURAP: TÜRSAB’a muhalefet etmek için değil, sırtından yük almak için kurulduk

Kısa adı KURAP olan Kurumsal Acenteler Platformu’nun kurucuları, bugün The St. Regis İstanbul’da bir araya geldi. Toplantının basına açık olan bölümünde platform kurucuları gelen soruları cevapladı.

“Kurumsal şirketlere hizmet veriyoruz…”

KURAP’ın ismindeki “kurumsal” sözcüğünün neden seçildiğine dair soruyu cevaplayan Moris Turizm AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Moris K. Kasar, kurumsal sözcüğünün seçilmesindeki en büyük faktörün, hizmet verdikleri kurumsal şirketler olduğunu dile getirerek, “Bu nitelikteki müşteriye hizmet vermek için sizin de doğal olarak kurumsal olmanız gerekiyor” dedi.

“Sayımızın azlığı yüzünden TÜRSAB içinde sesimizi duyuramadık”

KURAP bünyesinde bir araya gelen acentaların sayı olarak az fakat iş hacmi olarak ciddi bir potansiyeli temsil ettiğini belirten Moris K. Kasar, sayılarının azlığı nedeniyle TÜRSAB içinde seslerini duyuramadıklarını ve bun nedenle KURAP’ı kurduklarını söyledi.

“TÜRSAB’a muhalif olmak için kurmadık”

KURAP’ın TÜRSAB’a muhalefet etmek için kurulmadığının altını çizen Moris K. Kasar, “Biz TÜRSAB’a muhalif değiliz. Yardım etmeye çalışıyoruz. TÜRSAB’ın sırtındaki yükün bir kısmını almaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. Babasının da 1618 sayılı yasanın taslağını hazırlayan ekip içinde olduğunu hatırlatan Moris K. Kasar, “Üye olmanın dışında manevi olarak da TÜRSAB’a büyük bir bağlılığım var” dedi.

TÜRSAB seçimlerinde üyelerin hür iradesine müdahale etmek gibi bir girişim içinde olmadıklarını hatırlatan Moris K. Kasar, “TÜRSAB’ın gücüne hepimizin ihtiyacı var. Yeni yönetimin karşı karşıya kaldığı durumlar hepimizin malumu. Bizlerin de onlara yardım etmesi lazım” şeklinde konuştu.

“İki hedefimiz var”

KURAP olarak önlerinde iki temel hedef olduğunun açıklayan Moris K. Kasar, bunlardan birincisinin kalifiye eleman yetiştirmek; ikincisinin ise teknolojik gelişmelere adaptasyon olduğunu ifade etti. İnternetin sektörü köklü bir şekilde değiştirdiğine değinen Moris K. Kasar, “Daha pro-aktif olacağız. Amerika’da doğan bir yenilik çok kısa sürede Avrupa’ya ve ülkemize geliyor. Bize gelmeden bu gelişmeleri görüp hazırlık yapmak istiyoruz. En büyük rakibimiz bu masanın etrafında oturanlar değil, internet… Gelişmeleri iyi takip edip, ev ödevlerimizi yapıp, müşteri ihtiyaçlarını doğru analiz ederek varlığımızı devam ettirmemiz gerekiyor” dedi.